Кошик
115 відгуків
promo_banner
+380 (97) 905-37-33
+380 (50) 944-34-84
ENIGMA кава

Зростання цін на каву в усьому світі

Ціни на найпопулярніший напій, точніше на кавове зерно, з якого його роблять, вперше, починаючи з 2015 року, істотно зросли, що викликало навіть переполох. Зростання склало близько 60%, що пов'язано з основною причиною - падіння експорту арабіки з Бразилії. Це пов'язано з 2 основними факторами:

  • аномальна посуха;
  • слабкий урожай.

Стрімке збільшення ціни пов'язане і з тим, що скоротилися поставки з Колумбії. Причиною цього стали заворушення в країні і масові протести, які не вщухають у державі вже кілька місяців. Експерти і фінансові аналітики визначають і іншу, не менш важливу причину, - пандемія Covid-19, що спровокувала порушення транспортних ланцюжків між країнами. Поки що вартість натуральної кави в магазинах і дилерських точках суттєво не збільшилася, але подорожчання можна очікувати в будь-який момент, тим більше, якщо збережуться тенденції на фондовому ринку. Плюс, ціну вдається утримувати за рахунок запасів, але і вони поступово знижуються.

21 липня поточного року світова вартість зерен кави побила рекорд минулих 6,5 років. Під час торгів на біржі в Нью-Йорку ціна на 1 фунт (0,45 кг) зросла до позначки 1,77 доларів.

Дорожчає не тільки арабіка

На тлі тенденції подорожчання ціни на зерна арабіки, підвищується в ціні і робуста. Другий за популярністю вид кави помітно подорожчав. Зерна цього сорту на біржі в Лондоні наблизилися до позначки 1783 долара за тонну. Подібна вартість була в останній раз помічена в першому півріччі 2018 року.

За весь рік зерна арабіки збільшилися в ціні на 63%, а робуста - на 30%. Подібна динаміка може продовжитися до наступного року. Виробники заявили про те, що урожай впав рівно в 3 рази. Це буде пов'язано з рядом факторів:

  • найсильніша посуха в Бразилії (найбільша за останні півстоліття) в зв'язку зі змінами клімату, що буде тривати далеко не один рік, а якщо зміниться ситуація в сторону сильних злив, дерева арабіки можуть загинути через рясної вологи і різких змін погодних умов;
  • плавне відновлення транспортних маршрутів по всій планеті;
  • нестабільна політична ситуація в багатьох державах в Південної Америки.

Політична ситуація нагнітається в зв'язку з тим, що в Колумбії на тлі збільшення податків, спалахнули протести. Незважаючи на те, що місцевий уряд вирішило піти на поступки, але маніфестації Калі, Медельїні, Боготі активно тривають.

Міжнародна організація кави повідомляє, що експорт кави з Бразилії знизився на 20%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Плюс, прогнозують, що в наступному сезоні можуть бути заморозки, що буквально катастрофічно привіт до дефіциту товару. Перше подорожчання кави можна очікувати вже через пару тижнів, особливо, якщо не покращиться ситуація з логістикою: кордону деяких країн до сих пір закриті, а їх список може збільшитися у зв'язку з масовим поширенням вірусу штаму «Дельта». Обіцяється, що ціни на транспортування можуть збільшитися на 25-35%.

Оскільки Колумбія переживає не найкращий період у своєму політичному житті, то в річному співвідношенні падіння може скласти 52%. Доповідь організації має основний негативний характер, тому можна сміливо говорити про те, що ціни підвищаться на тривалий час або будуть триматися на високому рівні.

Цифрові прогнози

Аналітики прогнозують, що ціни будуть змінюватися таким чином:

  • кава в зернах за місяць подорожчає на 5,7-7,5%;
  • кава мелена - до 10-12%;
  • середня ціна напою в кафе і ресторанах - до 11-13%.

Але при цьому потрібно враховувати прогнозований поріг інфляції в розмірі 6,5%.

Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner