Кошик
124 відгуків
promo_banner
+380 (97) 905-37-33
+380 (50) 944-34-84
ENIGMA кава

Способи обробки кави

Перетворення свіжозібраних кавових ягід в зелені кавові зерна, які можна експортувати, довгостроково зберігати і обсмажувати, здійснюється декількома способами. У цій новині мова піде про три основних методи обробки кави: митий, натуральний і хані

Митий/вологий (washed/wet) спосіб обробки кавових ягід

Такий спосіб обробки є найпоширенішим і має на увазі повне видалення ягідної пульпи. Волога обробка є більш складним процесом і складається з декількох етапів: зелену каву проганяють від однієї станції обробки до іншої за допомогою системи шлюзів. Спочатку кавові ягоди поміщають в спеціальні басейни з водою, де відбувається відділення більш стиглих і якісних ягід від зіпсованих, а також від листя та іншого сміття. Далі в спеціальній машині відбувається видалення з ягід шкірки і пульпи. На наступній стадії відбувається ферментація зерен –відділення клейкї оболонки від дій бактерій. Після цього зерна ретельно промивають в декількох потоках води.

Кава вологої обробки володіє високою кислотністю. Смак кави більш яскравий, чистий і фруктовий.

Вологим способом обробляють каву в більшості країн Латинської Америки.

Натуральний/сухий (natural/dry) спосіб обробки кавових ягід

Кава сухої обробки володіє солодким смаком і насиченим смаком.

При цьому способі обробки зібрані з дерев кавові ягоди висушують на сонці, а потім зерна очищають від лушпиння. Стадія висушування необхідна і важлива, тому що за допомогою правильного сушіння можна уникнути бродіння ягід, що зазвичай призводить до зміни смаку кави. Для отримання хорошої якості потрібна селективна сортування ягід і швидка обробка відразу ж після збору. Перша стадія бродіння починається відразу ж після збору і подолати це можливо за допомогою видалення водного складу ягоди.

Сухим способом обробляють велику частину зібраного кави їх Ємену та Ефіопії, також сухий спосіб використовують у Бразилії та Індонезії.

Спосіб обробки кавових ягід - Хані (honey)

Назва цього методу пов'язано з тим, що в процесі обробки зерна кави стають липкими, неначе обмазані медом.

У багатьох відношеннях цей вид обробки кави є чимось середнім між митим кави і кави, обробленим натуральним методом: тіло і солодкість нижче, ніж у каві натуральній обробки, а кислотність менше, ніж у митому кави.

Хані метод є візитною карткою кави з Коста-Ріки. В характеристиках кавових зерен, отриманих цим методом прийнято вказувати підкатегорії від найменшого до найбільшого вмісту м'якоті: білий, жовтий, золотистий, червоний і чорний хані, - вони відображають ступінь впливу хані-процесу на смак і загальний профіль в чашці. Кількість, що залишилася клейковини на зернах впливає на солодкість, тіло і кислотність кави. Цю кількість можна моніторити і контролювати, тим самим домагаючись потрібних характеристик. Як правило, чим більше м'якоті залишається на зернах, тим ближче до натуральної обробці смаковий профіль.

Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner