Способи обробки кави
Перетворення свіжозібраних кавових ягід в зелені кавові зерна, які можна експортувати, довгостроково зберігати і обсмажувати, здійснюється декількома способами. У цій новині мова піде про три основних методи обробки кави: митий, натуральний і хані
Такий спосіб обробки є найпоширенішим і має на увазі повне видалення ягідної пульпи. Волога обробка є більш складним процесом і складається з декількох етапів: зелену каву проганяють від однієї станції обробки до іншої за допомогою системи шлюзів. Спочатку кавові ягоди поміщають в спеціальні басейни з водою, де відбувається відділення більш стиглих і якісних ягід від зіпсованих, а також від листя та іншого сміття. Далі в спеціальній машині відбувається видалення з ягід шкірки і пульпи. На наступній стадії відбувається ферментація зерен –відділення клейкї оболонки від дій бактерій. Після цього зерна ретельно промивають в декількох потоках води.
Кава вологої обробки володіє високою кислотністю. Смак кави більш яскравий, чистий і фруктовий.
Вологим способом обробляють каву в більшості країн Латинської Америки.
Кава сухої обробки володіє солодким смаком і насиченим смаком.
При цьому способі обробки зібрані з дерев кавові ягоди висушують на сонці, а потім зерна очищають від лушпиння. Стадія висушування необхідна і важлива, тому що за допомогою правильного сушіння можна уникнути бродіння ягід, що зазвичай призводить до зміни смаку кави. Для отримання хорошої якості потрібна селективна сортування ягід і швидка обробка відразу ж після збору. Перша стадія бродіння починається відразу ж після збору і подолати це можливо за допомогою видалення водного складу ягоди.
Сухим способом обробляють велику частину зібраного кави їх Ємену та Ефіопії, також сухий спосіб використовують у Бразилії та Індонезії.
Назва цього методу пов'язано з тим, що в процесі обробки зерна кави стають липкими, неначе обмазані медом.
У багатьох відношеннях цей вид обробки кави є чимось середнім між митим кави і кави, обробленим натуральним методом: тіло і солодкість нижче, ніж у каві натуральній обробки, а кислотність менше, ніж у митому кави.
Хані метод є візитною карткою кави з Коста-Ріки. В характеристиках кавових зерен, отриманих цим методом прийнято вказувати підкатегорії від найменшого до найбільшого вмісту м'якоті: білий, жовтий, золотистий, червоний і чорний хані, - вони відображають ступінь впливу хані-процесу на смак і загальний профіль в чашці. Кількість, що залишилася клейковини на зернах впливає на солодкість, тіло і кислотність кави. Цю кількість можна моніторити і контролювати, тим самим домагаючись потрібних характеристик. Як правило, чим більше м'якоті залишається на зернах, тим ближче до натуральної обробці смаковий профіль.